Pirotechnikai játékok

Egyszerű használat, látványos eredmény

A pirotechnikai játékok csoportja nagyon sokféle terméktípust foglal magában. Itt a legismertebbekről ejtek röviden szót.

Földi forgók: sima talajra helyezve, a talajon pörög, és valamilyen tűzijáték effektet jelenít meg (szikraszórás, fényhatás).

Felszálló forgók: köznyelven lepkék, vagy zümi. Általában megjelenésükben is ezekre hasonlítanak, van két szárny részük, és közöttük egy hengeres test. A hengeres test végén a gyújtózsinór. Helyezzük sima talajra (fontos, hogy jó sima legyen!) majd meggyújtás után ezek megpördülnek a földön, felemelkednek a levegőbe. Némelyik ott még mutat valami látványt, vagy pukkan.

Durranó borsó: köznyelven ördögpatron. Fűrészporral vegyítetten csomagolják zacskóba. Az apró kis „borsókat” földhöz kell dobni, és ott enyhe fényhatás kíséretében csattannak egyet.

Recsegők: Két főbb megjelenési formája ismert. Zöld gömbök, vagy fényes, színes csomagolású apró cukorka. Esetenként hosszabb papírcsík formájúval is találkozhatunk. Bármelyiket is használjuk, mindegyiken jól látható a gyújtózsinór, amit meg kell gyújtani, és a terméket földre helyezni.  Ezt követően – mint a nevéből is kiderül – fényhatás mellett apró recsegők pattognak majd a földön.

Mikor használható?

Szinte kivétel nélkül egész évben, ugyanis többségük a legveszélytelenebb 1-es kategóriába sorolt termék.

Mire kell ügyelni?

Igaz, hogy pirotechnikai játékoknak hívjuk őket, de a használatuk ettől függetlenül körültekintést igényel. Minden esetben olvassuk el a csomagoláson lévő használati útmutatót, és annak megfelelően működtessük.

És azt tudtad, hogy...?

Vállalkozó kedvűek saját tűzijáték láncot építhetnek ezekből a pirotechnikai játékokból. A termékeket késleltetett gyújtózsinórral össze lehet kötni, akár több tíz darabot is. Meggyújtjuk a zsinór végét, és az egész tűzijáték lánc magától fog működni, a termékek a bekötés sorrendjében egymás után lépnek működésbe.